Riedel

Firma Riedel to znany na całym świecie austriacki producent szkła, kieliszków oraz dekanterów - wytwarza wysokiej jakości produkty doceniane przez koneserów wina.

Firma Riedel pozwala rozkoszować się smakiem win i innych alkoholi wytwarzając kieliszki na każdą okazję - od pikniku po elegancką kolację. Dla koneserów wina oferuje szkło, które jest dmuchane ustnie lub maszynowo. Jakość firmy Riedel potwierdzają winiarnie i najbardziej renomowane restauracje na świecie korzystające na codzień ze szkła tego producenta.

Austriacka firma Riedel (założona w roku 1756) produkuje szkło w samym sercu Europy od ponad 250 lat oraz 11 pokoleń. Obecnie rodzinna firma jest zarządzana przez Maksymiliana J. Riedela (11 pokolenie).

Za zrównoważenie i harmonię aromatów odpowiedzialny jest kształt kieliszka. Claus Riedel zmienił świat wina swoim rewolucyjnym pomysłem na funkcjonalne kieliszki. Był pierwszym producentem, który docenił wpływ kształtu kieliszka na percepcję i przyjemność degustacji wina. Ponad 40 lat temu odkrył, że to samo wino smakuje inaczej pite z różnych kieliszków. Georg Riedel ozwinął tę koncepcję. - odkrył, że to zawartość dyktuje kształt, czego konsekwencją było sformułowanie następującej zasady: odpowiedni dobór kieliszka wzmacnia aromaty win. Wydobycie ,,istoty" wina, jego bukietu i smaku, zależy od formy kieliszka. W zakresie degustacji win i napojów alkoholowych marka Riedel oferuje najlepszą ofertę. Riedel oferuje jedyną na świecie Vitrum-Vinothek. Tworząc kieliszki, które uwypuklają typowe składniki danej odmiany gron, podkreślając zrównoważone aromaty, maksymalizując nuty owocowe, włączając element kwasowości lub tanin w przyjemność picia wina. 

Katalogi

Sortuj wg

Pokaż

White Dreams uses cookies. If you do not agree, change your browser settings.

Zamknij